Get Adobe Flash player

ŚLADAMI POLONII NA ŚWIECIE,
wyprawa Ryszarda Tunkiewicza i Jacka Michalskiego dookoła świata pod patronatem i opieką czasopisma podróżniczego
"Dookoła Świata" mająca na celu odwiedzenie ośrodków polonijnych oraz integrację z Polakami mieszkającymi za granicą.

WRZESIEŃ 2011

Wyprawa dookoła świata ? to najlepszy pomysł na .... poznanie ludzi, plemion, starych cywilizacji, kultur, tradycji, religii, życia codziennego. Wyprawa dookoła świata pieszo, korzystając z lokalnych środków transportu ? to mieszkanie, przebywanie, rozmawianie z ludźmi żyjącymi w najdziwniejszych i najbardziej egzotycznych geograficznie miejscach kuli ziemskiej. Pomysł na medialną wyprawę to pomysł, aby w tej trasie mogli uczestniczyć wszyscy, nawet ci, którzy nie mają możliwości zostawić pracy i domu na tak długi okres czasu, a co za tym idzie ruszyć w świat.

Zainteresowani czytelnicy mogą przyłączyć się do wyprawy w każdej chwili i pokonać wybrany odcinek, na który pozwoli im czas.

O przygotowaniu ekipy zasilającej będziemy podawać na bieżąco. Przez wprowadzenie takich zmian czy też możliwości wymiany niektórych uczestników mamy nadzieję spowodować, aby wyprawa była bardziej ciekawa.

Wyprawa przez świat ? ze wschodu na zachód ? to możliwość poznania prawdy o ludziach i miejscach, o pokoleniach Polaków mieszkających poza granicami ojczystego kraju. Statystyki wskazują, że jest ich ponad 20 milionów!

Dookoła Świata - to spełnienie najskrytszych marzeń wielu z nas.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w wyprawie.

Poprawiony (piątek, 27 maja 2011 15:07)